Wege buty dla początkujących

Kupowanie wege butów – kilka rad dla początkujących

  1. Uzbrój się w cierpliwość i zacznij poszukiwania z wyprzedzeniem. W sklepach jest wiele wegetariańskich butów, ale pamiętaj, że to nie jedyne kryterium! Musi Ci pasować kolor, fason, rozmiar… Więc nie zniechęcaj się. Na fajne buty możesz trafić dopiero w piątym sklepie!
  2. Najwięcej wege butów znajdziesz w dużych samoobsługowych sklepach, specjalizujących się w sprzedaży obuwia. Ale nie omijaj małych obuwniczych, a zwłaszcza straganów na rynkach! Często wymarzone buty ze sztucznej skóry czekają na Ciebie właśnie tam.
  3. Zawsze proś o buty bez żadnych elementów skórzanych. Może się zdarzyć, że sztucznym butom towarzyszy wkładka czy wykończenie z martwych zwierząt.
  4. Rozmawiaj z obsługą sklepu. Trudno na oko ocenić, co jest skórą sztuczną, a co naturalną. Szukaj oznaczeń, jeśli ich nie ma, proś obsługę o sprawdzenie. I pamiętaj: każda osoba pytająca o wege buty to dla sklepu sygnał, że jest na nie popyt!
  5. Nie sugeruj się ceną. Z reguły nieskórzane buty są tańsze, ale zdarzają się skórkowe wkładki w półbutach za 30 zł.
  6. Przygotuj się na różne reakcje na prośbę o nieskórzane buty. Nie daj się zbyć ani wyśmiać. To Ty kupujesz, a sklep powinien się dostosować do Twoich wymagań. To poważna sprawa, pamiętaj o tym. Skórzane buty = martwe zwierzę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: