100 powodów: futra

Czy futra noszą tylko próżne, jaskiniowe baby? Dziś kilka powodów, dla których weganki i wegetarianki nie noszą futer ani elementów futrzanych.

69. Bo większość futer pozyskiwana jest ze zwierząt fermowych. Takie hodowle zanieczyszczają środowisko, a uciekające z ferm zwierzęta niszczą okoliczny ekosystem.

70. Bo część futer pochodzi ze zwierząt dzikich, złapanych we wnyki. Jest to jedna z najpowolniejszych i najbardziej bolesnych możliwych śmierci.

71. Bo zwierzęta futerkowe spędzają całe życie w klatkach tylko po to, by zdarte z ich martwych ciał futra mogły zaspokoić czyjąś próżność.

72. Bo futra nie są nam do niczego potrzebne. Jeśli uważasz, że zimą zamarzniesz bez futra, sprawdź w co ubierają się polarnicy, kiedy idą na biegun!

73. Bo futra nie są symbolem luksusu, ale cierpienia. Oficjalnie wyrzekają się ich osoby znane, aktorki, modelki. Wiele z nich bierze udział w kampaniach przeciwko futrom, organizowanym np. przez organizację PETA.

74. Bo hodowla zwierząt na futra jest tak okrutna, że zakazuje jej coraz więcej europejskich krajów (poprzez całkowity zakaz (Austria, Wielka Brytania, Chorwacja) lub poprzez wprowadzenie przepisów, których stosowanie czyni hodowlę zwierząt futerkowych nieopłacalną (Włochy).

75. Bo większość futer, zwłaszcza tanich elementów futrzanych (wykończenie kołnierza, butów, dodatki) pochodzi z Chin. W tym kraju hodowlane zwierzęta traktowane są w szczególnie okrutny sposób, nie mają żadnych praw i nie chronią ich żadne przepisy. W Chinach do zwierząt hodowlanych należą także psy i koty.

76. Bo zwierzęta futerkowe na fermach zabijane są na wiele okrutnych sposobów: prądem elektrycznym, gazami spalin samochodowych, chloroformem, uderzeniem w tył głowy lub przez penetrację mózgu urządzeniem działającym mechanicznie.

więcej:http://futro.empatia.pl/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: