100 powodów: Kilka innych ważnych powodów

Dziś publikujemy ostatnie z setki powodów, dla których warto przejść na weganizm. Wkrótce podsumowanie akcji, a całą listę będziecie mogli pobrać i wydrukować w formie ulotki.

86. Bo weganizm jest zdrowy. Istnieje wiele naukowych dowodów na pozytywny wpływ diety wegańskiej na zdrowie, długość i jakość życia. Więcej tutaj.

87. Bo weganizm jest smaczny. Istnieje wiele smacznych potraw wegańskich, a także odpowiedniki większości dań mięsnych. Przepisy znajdziecie na puszka.pl

88. Bo weganizm jest prosty. Potrawy wegańskie mogą być skomplikowane (dla ambitnych), ale jest też mnóstwo potraw prostych, które można wykonać ze składników dostępnych na rynku i w każdym sklepie spożywczym.

89. Bo weganizm jest tani. Oczywiście można wydawać mnóstwo pieniędzy w sklepach ze zdrową żywnością. Ale dieta wegańska może być tańsza od tradycyjnej polskiej diety, a jej składniki można kupić w każdym sklepie. W zakupach pomogą weganie i weganki z Vegan Buddy.

90. Bo przejście na weganizm nie musi oznaczać zmiany twojego stylu życia. Oczywiście weganizm może być dietą zdrową, bogatą w składniki odżywcze. Taką jej wersję polecamy. Ale można być też weganinem, który zajada się wegańskimi fast foodami, takimi jak czipsy, parówki, wędliny z soi itp. Można je dostać w każdym markecie. Jeśli chcesz jeść śmieciowe jedzenie, proszę bardzo. Nie musisz przy tym krzywdzić zwierząt.

91. Bo każda osoba przechodząca na weganizm jest bardzo ważna! To nie prawda, że jedna osoba niewiele może! Niezależnie od tego, czy bierzesz udział w wyborach, pomyśl: w nich też się zdarza, że to 1 głos decyduje o czymś ważnym.

92. Bo każda osoba przechodząca na weganizm to zmniejszenie sprzedaży produktów pochodzenia zwierzęcego. Zmniejszenie zapotrzebowania oznacza w szerszej perspektywie zmniejszenie produkcji.

93. Bo przejście na weganizm to realne zwierzęta, których nie zjesz. Sprawdź na zostanwege.pl!

94. Bo każdy weganin i weganka, nawet jeśli nie „nawraca” nikogo, daje do myślenia swoim znajomym, rodzinie, współpracownikom. Większość z nas została weganami, bo poznaliśmy innego weganina czy wegankę. Ty także możesz zainspirować innych!

95. Bo weganizm to postawa etyczna, która nie wiąże się z żadną religią. Przejście na weganizm nie oznacza, że wstępujesz do sekty. Weganami są także ateiści i agnostycy. Można bez przeszkód być wyznawcą wszystkich popularnych religii i weganinem jednocześnie.

96. Bo weganizm w niczym nie przeszkadza, np. można być weganinem i uprawiać sport, nawet wyczynowo.

97. Bo weganizm to życie bez krzywdzenia innych, bez hipokryzji i poczucia winy.

98. Bo będąc weganinem/weganką możesz bez obaw powiedzieć swojemu dziecku prawdę o tym, co ma na talerzu.

99. Bo nie można kochać, lubić zwierząt i jednocześnie przyczyniać się do ich cierpienia i śmierci.

100. Bo są miliardy powodów, aby przejść na weganizm. Te miliardy żyją na fermach, w laboratoriach, czekając na śmierć. Nie musisz brać w tym udziału. Wybierz weganizm!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: