Czy Włochy zakażą rzezi koni? Piszmy listy!

We Włoszech konia jest mięsem, jak każde inne. Dostępna jest w menu większości restauracji i w każdym supermarkecie. Mimo to jedna z włoskich posłanek, Paola Frassinetti, postanowiła zawalczyć o los koni. Przygotowała projekt zmian we włoskim prawie, dzięki którym konie nie będą już zaliczane do zwierząt hodowlanych, a traktowane będą tak jak psy czy koty. Czy uda się jej wygrać z włoskim tradycjonalizmem i bezrefleksyjnym przywiązaniem do dobrego smaku?

Frassinetti na włoskich forach wegetariańskich nazywana jest „prawicową pseudo animalistką”. Dlaczego zakazać jedzenia koniny, a nie mięsa z krowy, skoro oba zwierzaki czują ból i strach tak samo? Na pewno może to być przedmiotem dyskusji. Pamiętajmy jednak o transportach koni z Polski, z którymi organizacje broniące praw zwierząt walczą od lat. Prawo proponowane przez Frassinetti pozwoliłoby zakończyć ten proceder.

Inicjatywa potrzebuje naszego wsparcia! Odwiedźcie stronę RatujKonie.pl i wyślijcie list do włoskiego ministra rolnictwa! Liczy się każdy list! Szczegóły tutaj.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: