Tydzień Weganizmu w Łodzi

Portal Wegestrefa.pl zaprasza w ramach „Tygodnia Weganizmu 2011” na unikalny pokaz filmu „Bold Native” 11. kwietnia (poniedziałek) o godzinie 20:00 w kinie MuBa przy ulicy Targowej 1/3, b. 24 (tymczasowe wejście od Tuwima 54, przez portiernię EC1). Wstęp tylko 5zł.

 

„Bold Native” to pełnometrażowy film fabularny opowiadający historię Charilego Cranehilla, wyzwoliciela zwierząt ściganego przez rząd USA za „terroryzm”. Jego ojciec próbuje go znaleźć zanim zrobi to FBI. Kamera jednocześnie śledzi dzieje młodej kobiety, która pracuje dla organizacji ekologicznej walczącej wedle prawa o lepsze traktowanie zwierząt hodowlanych. „Bold Native” ukazuje problem eksploatacji zwierząt we współczesnym świecie z wielu perspektyw przez pryzmat pełnego akcji filmu drogi.

Dzięki doświadczeniu twórców w tworzeniu kina dokumentalnego „Bold Native” niesie kreatywne przesłanie. Film został samodzielnie sfinansowany i nakręcony przez czteroosobową ekipę. Do współpracy zaproszono prawdziwych aktywistów, prawników i wyzwolicieli zwierząt mających za sobą odsiadkę w więzieniu. Ta skomplikowana historia dotyka jednego z najważniejszych moralnych i ekologicznych problemów współczesnego świata – wielkoprzemysłowej hodowli zwierząt i jej konsekwencji. Ponadto ukazuje też rzeczywistość USA po 11 września 2001 roku i wprowadzeniu Animal Enterprise Terrorism Act (AETA), w której głównemu bohaterowi, jako wrogowi interesów wpływowych korporacji, grozi dożywotnie więzienie za przestępstwa przeciwko mieniu i własności – nazywane już „terroryzmem”.

Przed pokazem odbędzie się krótka prelekcja związana z tematyką wyzwolenia zwierząt, a po filmie dyskusja.

Zapraszamy!

Aktualne informacje o innych wydarzeniach Tygodnia Weganizmu znajdziecie na blogu http://vegan-lodz.blogspot.com/

Reklamy

One Comment to “Tydzień Weganizmu w Łodzi”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: