O WegeStrefie

1. Czym jest WegeStrefa?

WegeStrefa to przewodnik po Łodzi – wegetariański/wegański, etyczny, fair trade. Znajdziesz tu wszystkie informacje konieczne do robienia „zakupów bez okrucieństwa”.

2. Dla kogo powstała WegeStrefa?

WegeStrefa powstała z myślą o wegetariankach i wegetarianach, wegankach i weganach… oraz wszystkich tych, którzy chcą się zdrowo i etycznie odżywiać, ubierać, żyć – a wszystko to w Łodzi. Sklepy, które oferują wege produkty, są bardziej nastawione na zysk ze zdrowej żywności niż na prawa zwierząt i inne etyczne aspekty konsumpcji. Stąd większość z nich sprzedaje takie cuda jak „bio wędliny” czy przepiórcze jaja. Trudno. Nie możemy z dnia na dzień zmienić tej sytuacji. Ale możemy wybierać etyczne produkty. WegeStrefa ma w tym pomóc.

3. Kto tworzy WegeStrefę?

Mam nadzieję, że wiele osób, nie tylko z Łodzi, zainteresowanych prawami zwierząt, ekologią, fair trade. Wszystkie opinie, propozycje są mile widziane. Możecie jest umieścić na WegeStrefie jako komentarz lub przesłać mailem na wegestrefa@riseup.net.

4. Dlaczego WegeStrefa?
Przez ostatnie dziesięć lat wielokrotnie miałam okazję przekonywać ludzi do bycia wege. Rozdawaliśmy jedzenie na ulicy, dyskutowaliśmy, rozlepialiśmy plakaty, wręczaliśmy ulotki podczas manifestacji. Były też pokazy filmów i degustacje. Z dyskusji i obserwacji wynika, że wielu osobom weganizm wydaje się trudny w realizacji. Chcą żyć etycznie, ale nie wiedzą, gdzie szukać produktów. Wchodzą do sklepu ze zdrową żywnością, widzą mały pasztecik za 10 złotych i przerażeni ceną wracają do dawnych mięsnych zwyczajów.
Celem Wegestrefy jest pokazanie, że weganizm (oraz wegetarianizm) w Łodzi jest możliwy, prosty i niedrogi.

Zasady działania Wegestrefy

1. Wegestrefa to strona zachęcająca do zakupów bez okrucieństwa. Promuje weganizm, sprawiedliwy handel oraz produkty ekologiczne.

2. WegeStrefa jest inicjatywą non-profit.

3. Wszystkie opinie wyrażone na stronie WegeStrefa są subiektywnymi sądami autorki oraz osób współtworzących.
4.Wegestrefa jest stroną całkowicie niezależną. Ani obecnie, ani w przyszłości nie przewiduję żadnej współpracy reklamowej z żadnym z wymienianych sklepów, barów, stron. Dlatego WegeStrefie można zaufać. 🙂

Pytania? Sugestie? Chcesz pomóc?
wegestrefa@riseup.net

%d blogerów lubi to: